Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski

biuro@iphpw.pl

(62) 735 67 49

Kredyt ekologiczny

Ruszają bezzwrotne dotacje na poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstw z całej Polski.

czytaj więcej

Wsparcie transformacji cyfrowej

Europejskie Centra Innowacji Cyfrowych to wsparcie dla MŚP w zakresie wdrażania najnowszych rozwiązań cyfrowych.

czytaj więcej

Przewodnik po naborach w PARP

Dostępne programy oferują wsparcie m.in. w zakresie rozwoju kompetencji w obszarze zielonej ekonomii oraz innowacyjności.

czytaj więcej

Rozwiązania generatywnej sztucznej inteligencji – zagrożenia i aspekty prawne

Polecamy zapoznanie się z publikacją "Rozwiązania generatywnej sztucznej inteligencji – zagrożenia i aspekty prawne", której założeniem jest przedstawienie przedsiębiorcom zagadnień związanych z rozwiązaniami sztucznej inteligencji (ang. Artificial Intelligence, w skrócie AI), w szczególności tej generatywnej. Ich stosowanie pociąga za sobą określone konsekwencje dla działalności wszystkich podmiotów, czyli także przedsiębiorców.

 

Ostatnie lata pokazały, że prowadzenie działalności gospodarczej zarówno w skali krajowej, europejskiej, jak i światowej oraz ciągły rozwój nowych technologii wymagają przyjrzenia się również rozwiązaniom sztucznej inteligencji. Mając na uwadze to, jaki potencjał AI niesie dla biznesu, przybliżenie problematyki jej działania jest niezbędne dla umiejętnego, bezpiecznego i legalnego zastosowania sztucznej inteligencji przez przedsiębiorców. Jej dalszy szybki rozwój jest nieunikniony. Przedsiębiorcy, którzy nie są skłonni do zapoznania się z rozwiązaniami sztucznej inteligencji, mogą w wielu obszarach pozostać w tyle za konkurencją. Wyzwania, jakie niesie za sobą AI, wymagają więc poznania podstaw jej działania oraz możliwości wykorzystania przez przedsiębiorców i ich pracowników.

Ze względu na coraz szybszy rozwój nowych technologii i coraz częstsze pojawianie się w przestrzeni publicznej sformułowań typu „AI”, „generatywna AI”, „SI”, „prompty”, „outputy”, „inputy”, „wytwory AI” wskazane jest zapoznanie się z omawianą w niniejszej publikacji tematyką.

 

 pdfPobierz PDF

 

 

Źródło: PARP