Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski

biuro@iphpw.pl

(62) 735 67 49

5. edycja MMG

Głównym celem tegorocznej edycji jest promocja branży mechanicznej jako dobrego miejsca przyszłości zawodowej i kształcenia w kierunkach mechanicznych

czytaj więcej

Pożyczka Inwestycyjna dla MŚP

WARP wznowiła nabór wniosków w w zakresie Pożyczki Inwestycyjnej dedykowanej MŚP na finansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych

czytaj więcej

Pożyczka Prorozwojowa dla MŚP

12 lipca b.r. WARP rozpoczyna nabór wniosków na Pożyczkę Prorozwojową - finansowanie przedsięwzięć rozwojowych i wydatków obrotowych

czytaj więcej

Informujemy, że w drugiej połowie lutego, w sześciu miastach Wielkopolski, odbędą się spotkania konsultacyjne podczas których zaprezentowane zostaną najważniejsze założenia i zagadnienia projektu Strategii wodorowej dla Wielkopolski, w tym m.in. kluczowe uwarunkowania, cele strategiczne, bilans wodoru dla Wielkopolski pokazujący potencjał oraz prognozę produkcji różnymi metodami oraz szacowany popyt w różnych obszarach. Zapraszamy zatem do skorzystania z możliwości udziału w dyskusji i współtworzeniu dokumentu.

Czytaj więcej...

Informujemy, że w 23 stycznia b.r. Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. rozpoczęła nabór wniosków na Pożyczkę EKOenergetyczną II. Finansowanie inwestycyjne dla sektora MŚP przeznaczone na zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko, w tym poprawę jakości powietrza w województwie wielkopolskim. 

Czytaj więcej...

16 stycznia 2023 roku, weszła w życie tzw. dyrektywa NIS2 dotycząca cyberbezpieczeństwa.  Kraje UE, w tym Polska, mają czas na implementację dyrektywy do października 2024 roku. Nowe przepisy dotyczące cyberbezpieczeństwa obejmą szerszy niż do tej pory krąg adresatów oraz wprowadzą dodatkowe obowiązki. A co to oznacza dla Twojej firmy?

Czytaj więcej...

– Postępująca transformacja cyfrowa będzie jednym z dominujących trendów na rynku pracy w 2023 roku – uważa prezes Trenkwalder Polska Wojciech Ratajczyk. Chodzi nie tylko o zmiany w modelu rekrutacji, lecz także popyt na nowe zawody i kompetencje. Coraz większy wpływ na rynek pracy ma także transformacja energetyczna, wzmacniana w ostatnich miesiącach kryzysem energetycznym, który zmusza firmy do oszczędzania energii i ograniczania emisji. To zaś generuje popyt na specjalistów zajmujących się efektywnością energetyczną czy minimalizacją wpływu działalności przedsiębiorstwa na środowisko.

Czytaj więcej...

13 stycznia 2023 r., Sejm ostatecznie uchwalił regulacje wprowadzające pracę zdalną do Kodeksu pracy. Teraz tylko podpis Prezydenta oraz ogłoszenie w Dzienniku Ustaw, aby zmiany zaczęły obowiązywać z zasadniczo dwumiesięcznym terminem wejścia przepisów w życie. Dla pracodawców oznacza to dość intensywne prace przygotowawcze i implementacyjne.

Czytaj więcej...