Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski

biuro@iphpw.pl

(62) 735 67 49

Ścieżka Smart - 2 nabór do 30.06.2023

Kompleksowe wsparcie działalności MMŚP w obszarze wzmacniania zdolności B+R i wdrażania innowacji

czytaj więcej

IV Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorcy

Tegoroczne trzydniowe obchody Dnia Przedsiębiorcy odbędą się w dniach 12-14 czerwca 2023 r. w Łodzi.

czytaj więcej

Bezzwrotna dotacja na robotyzację i cyfryzację

Na przełomie drugiego i trzeciego kwartału zaplanowany został nabór wniosków dla dużych przedsiębiorstw w ramach KPO

czytaj więcej

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach wzrosło w marcu o 6,3% względem lutego. Kwota brutto sięgnęła tym samym ponad 7,5 tysiąca złotych. W marcu spadła także stopa bezrobocia rejestrowanego. Oto najnowsze dane z raportu „Rynek pracy, edukacja, kompetencje” Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Czytaj więcej...

Ustawa o fundacji rodzinnej zacznie działać 22 maja, po trzech miesiącach od publikacji w Dzienniku Ustaw i ponad dwóch latach od powstania jej projektu. Nowe przepisy mają zapobiec dezintegracji majątku zgromadzonego przez firmy rodzinne w razie śmierci lub emerytury ich założycieli czy właścicieli.

Czytaj więcej...

Trwa siódma edycja „Pracodawcy Jutra”. Konkurs Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości skierowany jest do przedsiębiorców oraz instytucji edukacyjnych współpracujących z przedsiębiorcami, którzy realizowali inicjatywy edukacyjne w obszarze rozwoju pracowników lub propagowania idei edukacyjnych. Zachęcamy do udziału, laureatów tegorocznego konkursu poznamy w październiku.

Czytaj więcej...

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz skierował wniosek o objaśnienie prawne do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, gdzie prosi o objaśnienia podstaw prawnych w oparciu, o które Zakład Ubezpieczeń Społecznych stał się prawotwórczą instytucją. ZUS wykreował „nieustawowego wspólnika iluzorycznego”, a to godzi w przepisy „Konstytucji Biznesu”.

Czytaj więcej...

16 maja b.r., w Zespole Pałacowo – Parkowym w Lewkowie, odbyło się spotkanie Business & Breakfast z Przedsiębiorcami. Wydarzenie objęte zostało Patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego Piotra Walkowskiego. Swój aktywny udział w spotkaniu miała również nasza IPHPW.

Czytaj więcej...